Počasí dnes:

21. 10. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která udrží po většinu dne jen ojediněle. Denní teploty 18 až 22°C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 15°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Návštěvnost:

VEŘEJNÝ SNĚM

Ve čtvrtek 20. prosince 2018 v 15:00 hodin

Na obecním úřadě na Žernově

Program:

1. Volba orgánů svazku
  2. Zpráva předsedy a místopředsedů svazku
  3. Rozpočtová opatření
  4. Využití mobilního pódia
  5. Zpráva o realizaci MAP v území
  6. Projekt CSS, strategie obcí
  7. Inventura majetku svazku, převody majetku
  8. Profesionalizace svazku 2019, vyúčtování dotací
  9. Členské příspěvky na rok 2019
  10. Rozpočet svazku na rok 2019
  11. Smlouva o spolupráci s MAS Mezi Úpou a Metují
  12. Organizace akcí svazku
  13. Různé

pozvánka ke stažení zde

konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky

konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelkyRada města Červený Kostelec vyhlašuje v souladu s ustanovením § 102 odst. 2 písm. b) zákona č.
128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů,
a v souladu s ustanovením § 166 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním,
vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů konkursní řízení
na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky
Mateřská škola Červený Kostelec, Větrník 999, okres Náchod

12. 5. 2019 Zobrazit více

Pozvánka na veřejný sněm

VEŘEJNÝ SNĚM

Ve čtvrtek 8. června 2017 18:00 hodin v pohostinství na Bakově

Program:

1. Zpráva předsedy a místopředsedů svazku

2. Rozpočtová opatření

3. Závěrečný účet, účetní závěrka

4. Zpráva o realizaci MAP v území

5. Projekt CSS a strategie obcí

6. Organizace akcí svazku

7. Různé

25. 5. 2017 Zobrazit více

Unikátní mobilní aplikace o prusko-rakouské válce vznikla na Českoskalicku

Unikátní mobilní aplikace o prusko-rakouské válce vznikla na ČeskoskalickuV podrobnostech naleznete tiskouvou zprávu o této iniciativě.

Centrum rozvoje Česká Skalice se prostřednictvím Regionálního informačního centra, které provozuje, rozhodlo přispět k oživení 150 let staré historie. Česká Skalice byla, stejně jako mnohá další města především v Královéhradeckém kraji, zasažena prusko-rakouskou válkou. Letošní kulaté výročí je vhodnou příležitostí, jak si tuto nepříliš známou, ale přesto velmi významnou událost připomenout.

V Regionálním informačním centru v České Skalici proto ve spolupráci s Komitétem pro udržování památek z války roku 1866 a dalšími odborníky na toto téma připravili mobilní aplikaci, která mapuje místa spojená s bitvou u České Skalice. Aplikace je však vytvořena tak, aby se postupně mohla přidávat další města, respektive bojiště.

„Aplikace je důležitým počinem, aby téma prusko-rakouské války po uplynutí letošních výročních vzpomínkových akcí znovu nezapadlo,“ uvedl Jiří Kmoníček, ředitel Centra rozvoje Česká Skalice. „Prostřednictvím aplikace chceme návštěvníkům našeho regionu nabídnout alternativu k tradičně navštěvovaným turistickým cílům a umožnit jim trochu jiný pohled do historie. Místo obecných faktů ukazujeme konkrétní příběhy konkrétních lidí, míst,“ doplnila Radka Jansová z Regionálního informačního centra.

Mobilní aplikace s názvem Válka 1866 je dostupná pro telefony na platformách Android a iOs a je průběžně doplňována o nová místa a zajímavosti.

„Na aplikaci stále pracujeme, přidáváme nová místa a během práce v terénu vytipováváme další. Stejně tak se snažíme rozšiřovat i funkce aplikace,“ shrnula aktuální stav Jansová.

Díky vysoké propracovanosti je možné aplikaci využít, i když se zrovna nepohybujete po Českoskalicku. Bohatá textová i obrazová dokumentace umožní uživatelům prožít příběhy vojáků či celých jednotek i z pohodlí domova.

„Děkujeme všem, kteří nám s tvorbou aplikace pomáhají, jmenovitě technickému referentovi pro českoskalické bojiště, panu Tomáši Vondryskovi, dále Miroslavu Novosvětskému z firmy MobileSoft a Štěpánu Šubertovi z firmy InCube,“ řekl Kmoníček.

Aplikace byla slavnostně představena 28. června 2016, tedy přesně 150 let po bitvě u České Skalice. Této události se zúčastnila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, jejíž resort, stejně jako město Česká Skalice, vznik aplikace finančně podpořil.

V současnosti je aplikace volně ke stažení v Google Play i App Store.

Radka Jansová, Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s.

Ilustrační foto

18. 8. 2016 Zobrazit méně